• Home Slider01

    INTERNATIONAAL ACTUEEL

Frankrijk: Ponant Explorations onderzoekt bouw van cruiseschepen op H2 in China

Marseille cruise waterstof Ponant Explorations, een Franse exploitant van cruiseschepen gespecialiseerd in poolexpedities, onderzoekt het varen op waterstof. Herve Gastinel, CEO en Chief Sustainability Officer van de groep heeft in China laten weten dat de meeste schepen traditioneel in Europa worden gebouwd, maar wijst ook op een stijgende trend in de bouw van passagiersschepen in China. "Een tweede voordeel: we onderzoeken ook de mogelijkheden van waterstof- en brandstofceltoepassingen en de Chinese ingenieurs lopen in deze innovatie voorop.”

Ponant Explorations, met hoofdkantoor in Marseille  onderzoekt de mogelijkheden voor samenwerking met Chinese partners om in de toekomst te kunnen voldoen aan de emissievrije behoeften van het bedrijf. Hierbij gaat het onder meer om duurzame scheepsbouw, geavanceerde technologieën aan boord, oplossingen voor dual fuel en brandstof van de volgende generatie, en slimme monitoringsystemen die zijn ontworpen om het energieverbruik te optimaliseren.

Ponant Explorations werd opgericht in 1988 en exploiteert momenteel 21 schepen die meer dan 120 bestemmingen wereldwijd bedienen, van Antarctica tot de Noordpool. Volgens Gastinel beschouwt het bedrijf schepen met een capaciteit van ongeveer 150 passagiers als de "ideale grootte". Deze schepen zorgen voor een meer persoonlijke reiservaring vergeleken met cruiseschepen voor de massa die duizenden mensen vervoeren.

Mathieu Petiteau, directeur nieuwbouw en ontwikkeling bij Ponant Explorations, benadrukt de groeiende rol van Chinese scheepswerven bij de productie van schepen die op twee brandstoffen varen en hybride elektrische schepen. Hij meldt dat het bedrijf ervan overtuigd is dat duurzame schepen in China kunnen worden gebouwd door de lokale technische expertise te combineren met de eigen expertise op het gebied van windvoortstuwing en energie-efficiëntie. "We zien dat Chinese partners echt geïnteresseerd zijn in het leren van onze ervaringen om nieuwe vaartuigconcepten te ontwikkelen", aldus Petiteau.

Het bedrijf zal naar verwachting in 2026 de gekozen scheepswerf bekendmaken. Op dit moment wordt gesproken met werven in China, Frankrijk, Italië en Noorwegen.

Lees ook: duitsland-oude-kolencentrale-in-hamburg-maakt-plaats-voor-waterstoffabriek

Het actuele waterstofnieuws gratis in uw mailbox? Schrijf u in voor de  wekelijkse nieuwsbrief.

logo2

1082 MC  |  Amsterdam  |  The Netherlands